SPM10065VC-330M-D
DigiKey Part Number
445-SPM10065VC-330M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM10065VC-330M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM10065VC-330M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM10065VC-330M-D
Description
FIXED IND 33UH 5A 52.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 5 A 52.5mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
6.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
52.5mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)