NLV25T-4R7J-EFD
DigiKey Part Number
445-16487-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16487-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16487-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-4R7J-EFD
Description
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3 OHM
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 175 mA 2.3Ohm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
NLV25T-4R7J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
43MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)