MPZ1005S121HT000
DigiKey Part Number
445-174933-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174933-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174933-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S121HT000
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 2A 55mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
55mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz