MHQ1005075HA51NHTD25
DigiKey Part Number
445-MHQ1005075HA51NHTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MHQ1005075HA51NHTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MHQ1005075HA51NHTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005075HA51NHTD25
Description
FIXED IND 51NH 180MA 1.25 OHM
Detailed Description
51 nH Shielded Multilayer Inductor 180 mA 1.25Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.25Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)