MHQ1005075HA51NHTD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MHQ1005075HA51NHTD25 |
Description | FIXED IND 51NH 180MA 1.25 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 51 nH Shielded Multilayer Inductor 180 mA 1.25Ohm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.2GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±3% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |