MHQ1005075HA4N3BTD25
DigiKey Part Number
445-MHQ1005075HA4N3BTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MHQ1005075HA4N3BTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MHQ1005075HA4N3BTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005075HA4N3BTD25
Description
FIXED IND 4.3NH 600MA 120 MOHM
Detailed Description
4.3 nH Shielded Multilayer Inductor 600 mA 120mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)