MHQ1005075HA40NHTD25
DigiKey Part Number
445-MHQ1005075HA40NHTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MHQ1005075HA40NHTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MHQ1005075HA40NHTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005075HA40NHTD25
Description
FIXED IND 40NH 200MA 1.05 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 1.05Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)