KLZ1608MHR4R7WTD25
DigiKey Part Number
445-174984-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174984-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174984-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ1608MHR4R7WTD25
Description
FIXED IND 4.7UH 350MA 650 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 350 mA 650mOhm 0603 (1608 Metric) Soft Termination
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KLZ1608MHR4R7WTD25 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
650mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Multilayer
Features
Soft Termination
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current - Saturation (Isat)
120mA
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)