FK11C0G2A333JN020 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 304
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 618
0.033 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FK11C0G2A333JN020
DigiKey Part Number
445-8244-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK11C0G2A333JN020
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK11C0G2A333JN020 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)