FG22X7R1C336MRT00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1,131
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 486
Datasheet
33 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R Radial
FG22X7R1C336MRT00
DigiKey Part Number
FG22X7R1C336MRT00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FG22X7R1C336MRT00
Description
CAP CER 33UF 16V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FG22X7R1C336MRT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)