FA28C0G1H821JNU06
DigiKey Part Number
445-174273-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174273-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28C0G1H821JNU06
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
820 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
FA28C0G1H821JNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)