CKG32KX7S2A475K335AJ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 2
Datasheet
MFR Recommended
TDK
In Stock: 113,015
Datasheet
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S SMD, J-Lead
CKG32KX7S2A475K335AJ
DigiKey Part Number
445-10329-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10329-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG32KX7S2A475K335AJ
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKG32KX7S2A475K335AJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.136" (3.45mm)