CGJ6L4X7T2H104K160AA
DigiKey Part Number
445-9213-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9213-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ6L4X7T2H104K160AA
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7T 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ6L4X7T2H104K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)