CGJ6L4X7T2H104K160AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGJ6L4X7T2H104K160AA |
Description | CAP CER 0.1UF 500V X7T 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGJ6L4X7T2H104K160AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Applications |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |