CGJ4J3X7T2D104K125AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 134,626
Datasheet
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
CGJ4J3X7T2D104K125AA
DigiKey Part Number
445-9196-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9196-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4J3X7T2D104K125AA
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7T 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ4J3X7T2D104K125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)