CGJ2B2X7R1C102K050BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 289,875
Datasheet
MFR Recommended
TDK
In Stock: 118,840
Datasheet
Similar
In Stock: 229
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
In Stock: 252
1000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)