CGA5L4X7R2J333K160AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L4X7R2J333K160AE |
Description | CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L4X7R2J333K160AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |