CGA5L1X8L1H335K160AC
DigiKey Part Number
445-175271-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175271-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175271-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L1X8L1H335K160AC
Description
CAP CER 3.3UF 50V X8L 1206
Detailed Description
3.3 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L1X8L1H335K160AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)