CGA5H4X7R2J472M115AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
4700 pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CGA5H4X7R2J472M115AE
DigiKey Part Number
CGA5H4X7R2J472M115AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H4X7R2J472M115AE
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA5H4X7R2J472M115AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)