CGA4F2X7R2A222K085AE
DigiKey Part Number
445-173672-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173672-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173672-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4F2X7R2A222K085AE
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4F2X7R2A222K085AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)