CGA2B3X8R2A332M050BB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 335,522
Datasheet
3300 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
CGA2B3X8R2A332M050BB
DigiKey Part Number
445-15952-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B3X8R2A332M050BB
Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA2B3X8R2A332M050BB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)