C4532X6S0J107M280KC
DigiKey Part Number
445-13440-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13440-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13440-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X6S0J107M280KC
Description
CAP CER 100UF 6.3V X6S 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532X6S0J107M280KC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.122" (3.10mm)