C3225X8R1E106K250AE
DigiKey Part Number
445-174814-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174814-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174814-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X8R1E106K250AE
Description
CAP CER 10UF 25V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X8R1E106K250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)