C3225X5R1E106M250AA
DigiKey Part Number
445-3947-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3947-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3947-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X5R1E106M250AA
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X5R1E106M250AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)