C3225C0G3A222J200AC
DigiKey Part Number
445-174776-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174776-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174776-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G3A222J200AC
Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225C0G3A222J200AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)