C3216X5R1E475K115AB
DigiKey Part Number
445-14683-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14683-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14683-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X5R1E475K115AB
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X5R1E475K115AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)