C3216X5R1E106M085AC
DigiKey Part Number
445-14678-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14678-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14678-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X5R1E106M085AC
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X5R1E106M085AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)