C3216C0G2E103J115AE
DigiKey Part Number
445-180311-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180311-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180311-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G2E103J115AE
Description
CAP CER 10000PF 250V C0GNP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216C0G2E103J115AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)