C2012X7T2W333M125AA
DigiKey Part Number
445-14580-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14580-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7T2W333M125AA
Description
CAP CER 0.033UF 450V X7T 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7T2W333M125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)