C1005X7R1H222K050BA
DigiKey Part Number
445-1257-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1257-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1257-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005X7R1H222K050BA
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C1005X7R1H222K050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)