B82786C0113H002 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 30
Datasheet
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 550 Ohms @ 10 MHz 300mA DCR 400mOhm
B82786C0113H002
DigiKey Part Number
495-B82786C0113H002TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82786C0113H002
Description
CMC 11UH 300MA 2LN 550OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
550 Ohms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz