B82477G2683M000
DigiKey Part Number
495-B82477G2683M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82477G2683M000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82477G2683M000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477G2683M000
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 120mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477G2683M000 Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Series
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)