B82432C1564J000
DigiKey Part Number
495-B82432C1564J000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82432C1564J000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82432C1564J000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432C1564J000
Description
FIXED IND 560UH 70MA 23 OHM SMD
Detailed Description
560 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 mA 23Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432C1564J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
23Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.5MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)