B41858C6227M8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 12,662
Datasheet
220 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 175mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C
B41858C6227M8
DigiKey Part Number
B41858C6227M8-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B41858C6227M8
Description
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B41858C6227M8 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Ripple Current @ High Frequency
778 mA @ 100 kHz
Part Status
Active
Impedance
160 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
175mOhm @ 10kHz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C