Image for B32756G2306K000 is not available
B32756G2306K000
DigiKey Part Number
B32756G2306K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32756G2306K000
Description
CAP FILM 30UF 10% RADIAL
Detailed Description
30 µF Film Capacitor 250V 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.890" (48.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
500V