B32673Z5474J000
DigiKey Part Number
B32673Z5474J000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32673Z5474J000
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 520VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 277V 520V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32673Z5474J000 Models
Category
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
277V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
520V