B32672Z6473J289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.047 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32672Z6473J289
DigiKey Part Number
B32672Z6473J289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32672Z6473J289
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32672Z6473J289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Power Factor Correction (PFC)
Voltage Rating - DC
630V