B32672L8392J289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32672L8392J289
DigiKey Part Number
B32672L8392J289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32672L8392J289
Description
CAP FILM 3900PF 5% 2KVDC RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32672L8392J289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
700V
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)