B32621A6682J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3,793
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
B32621A6682J189
DigiKey Part Number
B32621A6682J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32621A6682J189
Description
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32621A6682J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V