B32621A4333J000
DigiKey Part Number
495-1307-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32621A4333J000
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32621A4333J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
400V