B32529C1474K189
DigiKey Part Number
495-2503-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-2503-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1474K189
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C1474K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V