B32529C1153K289 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1,630
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 7,482
Datasheet
WIMA
WIMA
0.015 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C1153K289
DigiKey Part Number
495-B32529C1153K289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529C1153K289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1153K289
Description
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C1153K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V