B32523Q6105K000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 956
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1,090
Cornell Dubilier Knowles
1 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
B32523Q6105K000
DigiKey Part Number
495-2455-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32523Q6105K000
Description
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32523Q6105K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V