B32523Q3105K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2,536
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3,260
Datasheet
WIMA
WIMA
1 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
B32523Q3105K189
DigiKey Part Number
B32523Q3105K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32523Q3105K189
Description
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32523Q3105K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
250V