B32522Q8104J000
DigiKey Part Number
495-1269-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522Q8104J000
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32522Q8104J000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
630V