B32522C1105K289
DigiKey Part Number
495-4895-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4895-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522C1105K289
Description
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32522C1105K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V