B32522C0105K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 6,479
Datasheet
1 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32522C0105K000
DigiKey Part Number
B32522C0105K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522C0105K000
Description
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32522C0105K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
40V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
63V