B32520E6154J000
DigiKey Part Number
B32520E6154J000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520E6154J000
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32520E6154J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V