I6A4W010A033V-0S1-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 285-3020-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | I6A4W010A033V-0S1-R |
Description | DC DC CONVERTER 3.3-40V 250W |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3 ~ 40V 10A 9V - 53V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | I6A4W010A033V-0S1-R Models |
Category | Applications ITE (Commercial) |
Mfr | Features Remote On/Off, OCP |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Box | Efficiency 97.5% |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Type Non-Isolated PoL Module | Package / Case 20-SIP Module, 18 Leads |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 1.30" L x 0.45" W x 0.98" H (33.0mm x 11.4mm x 24.8mm) |
Voltage - Input (Min) 9V | Supplier Device Package SIP |
Voltage - Input (Max) 53V | Control Features Enable, Active Low |
Voltage - Output 1 | Approval Agency CE |
Current - Output (Max) 10A | Base Product Number |
Power (Watts) 250 W |