VLF252010MT-3R3M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.15 A 190mOhm Max 1008 (2520 Metric)
VLF252010MT-3R3M
DigiKey Part Number
445-15793-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF252010MT-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 1.15A 190 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VLF252010MT-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
680mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)